Setkání v Praze, s vraždou : [detektivní epilog] /

Detektivní román je pátou částí oddechového cyklu manželů Škvoreckých z prostředí české emigrace s hlavní hrdinkou hraběnkou Lomnickou.

Série: Setkání, část 5
Main Author: Salivarová, Zdena, 1933-
Other Authors: Škvorecký, Josef, 1924-2012
Format: eBook
Language: Česky
Published: Praha : Ivo Železný, 2004
Edition: Vyd. 1.
Series: Škvorecký, Josef, 1924-2012 Spisy (Ivo Železný)
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Detektivní román je pátou částí oddechového cyklu manželů Škvoreckých z prostředí české emigrace s hlavní hrdinkou hraběnkou Lomnickou.
Děj románu se tentokrát odehrává v Čechách, kam se při příležitosti koncertního turné své dcery a jejích kamarádek vydá hraběnka podívat se mimo jiné i na své rodinné sídlo. Na koncertě se Anna Lomnická seznámí s vnučkou správce sídla a jejím přítelem poručíkem Nejezchlebou, jenž vyšetřuje údajnou sebevraždu známého komunistického bachaře, který má na svědomí i několik lidských životů. Poručík je ale přesvědčen, že šlo o vraždu a že jeho budoucí tchán v případu hraje důležitou roli. Vraždu nakonec objasní poručík společně s hraběnkou, ale vše nakonec dopadne trochu jinak a hraběnčiny pochyby musí nakonec rozptýlit až v Kanadě její přítel, penzionovaný inspektor Sinclair. Dobře napsaná kniha, ve které autoři spíše reflektují období komunismu u nás, než aby kladli důraz na detektivní zápletku.
Physical Description: 257 s. ; 21 cm
ISBN: 80-237-3892-5