Cover not available
Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

3x Sherlock Holmes /

Reedice tří známých klasických detektivních příběhů, v nichž řeší složité případy nejlepší detektiv všech dob Sherlock Holmes a jeho nerozlučný společník doktor Watson.

Main Author: Doyle, Arthur Conan, 1859-1930
Other Authors: Wolfová, Zora, 1928-2012, Pachmayer, Josef, 1864-1928, Doyle, Arthur Conan, 1859-1930.
Format: eBook
Language: Česky
Published: V Praze : XYZ, 2012
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Reedice tří známých klasických detektivních příběhů, v nichž řeší složité případy nejlepší detektiv všech dob Sherlock Holmes a jeho nerozlučný společník doktor Watson.
V prvním příběhu ("Skandál v Čechách") se v Doyleově fantazii představují Čechy jako svébytná monarchie, která má dokonce svého vladaře, i když v době, kdy se děj odehrává, bylo toto území součásti rakousko-uherské říše. Právě zde rozehrál autor zápletku o milostném vzplanutí dědičného krále k operní hvězdě Ireně Adlerové, jehož důsledky jsou ovšem natolik fatální, že přinutí panovníka požádat o pomoc slavného detektiva. Ve druhé próze ("Pes baskervillský") pak Holmes brilantně vyřeší svůj nejslavnější a nejtěžší případ, ve třetí ("Poslední případ") pak svede rozhodující souboj se svým největším soupeřem, obávaným profesorem Moriartym, jenž je pro své mimořádné schopnosti, které ovšem uplatňuje na opačné straně zákona, nazýván géniem zločinu.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Redakce vycházela z následujících překladů: Skandál v Čechách - Zora Wolfová, r. 1971, Pes baskervillský - Josef Pachmayer, r. 1925, Poslední případ - Josef Pachmayer, r. 1906
Physical Description: 339 s. ; 22 cm
ISBN: 978-80-7388-700-1