Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky /

Lev Golinkin je americký židovský novinář s kořeny v ukrajinském Charkově. Na sklonku sovětské éry se jeho rodina rozhodla využít uvolnění poměrů, požádat o vycestování ze země a najít novou příležitost na Západě. Po čtvrtstoletí se autor rozhodl rekonstruovat cestu, kterou jako devítiletý s rodinou...

Full description

Main Author: Golinkin, Lev, 1980-
Other Authors: Vrzalíková, Jana, 1989-
Format: eBook
Language: Česky
Published: Brno : CPress, 2017
Edition: 1. vydání
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Lev Golinkin je americký židovský novinář s kořeny v ukrajinském Charkově. Na sklonku sovětské éry se jeho rodina rozhodla využít uvolnění poměrů, požádat o vycestování ze země a najít novou příležitost na Západě. Po čtvrtstoletí se autor rozhodl rekonstruovat cestu, kterou jako devítiletý s rodinou absolvoval. S nadsázkou, smyslem pro situační humor i absurditu, ale i se vzpomínkou na opravdovost dramatických zážitků, líčí své dětství a poměry v Sovětském svazu, změny, které přinesly možnost vycestovat, anabázi po úřadech, harcování přes Československo, pobyty po uprchlických táborech v Rakousku a nakonec nelehké zabydlování v nové americké vlasti. Vzpomíná na totalitu, antisemitismus i xenofobii - ale také na lidskou solidaritu a všechny ty, kteří rodině podali pomocnou ruku. S humorem popisuje i poměry uvnitř svérázné rodiny, zejména své vztahy a strkanice se starší sestrou Linou. Spíše než autentickým svědectvím je Golinkinova kniha subjektivní rekonstrukcí vzpomínek, cílenou na amerického čtenáře - ví, čím jej dojmout či šokovat, jak mu stručně přiblížit neznámé reálie a čím jej naopak nezatěžovat. Každopádně však autor dovede zaujmout a vypravovat svižně a zábavně.
S nadsázkou pojaté autobiografické vzpomínky amerického publicisty ukrajinsko-židovského původu na dobu, kdy se jeho rodina rozhodla opustit Ukrajinu a hledat nový domov ve Spojených státech.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 319 stran ; 22 cm
ISBN: 978-80-264-1613-5