Cover not available
Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Listen to my heart : moje láska k životu /

Autobiografie švédské zpěvačky Marie Fredriksson, známé ze slavného poprockového dua Roxette slavícího úspěchy především v 90. letech 20. století, která zde vzpomíná na světlé i stinné stránky svého nevšedního života.

Main Author: Fredriksson, Marie, 1958-2019
Other Authors: Zweigbergk, Helena von, 1959-, Smrkovský, Michal
Format: eBook
Language: Česky
Published: Praha : Dobrovský s.r.o., 2017
Series: Knihy Omega
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Autobiografie švédské zpěvačky Marie Fredriksson, známé ze slavného poprockového dua Roxette slavícího úspěchy především v 90. letech 20. století, která zde vzpomíná na světlé i stinné stránky svého nevšedního života.
Název autobiografie "Listen to My Heart: moje láska k životu" švédské zpěvačky Marie Fredriksson (nar. 1958) je parafrází upomínající na jeden z hitů Roxette "Listen to Your Heart". Knihu dala dohromady sama zpěvačka spolu se švédskou novinářkou Helenou von Zweigbergk a vzpomíná zde na své hlavní životní milníky, hudební kariéru a celosvětovou slávu, ale i na vypořádávání se s vážnou nemocí. Roxette se proslavili ve druhé polovině 80. let, zpočátku jen v rodném Švédsku, ale díky textům v angličtině brzy prorazili v Evropě (a posléze i ve světě), odrazovým můstkem byla píseň "The Look" (1989), následovaná světovým megahitem "Joyride" (1991) ze stejnojmenného alba. To zaručilo Roxette úspěch prakticky na celá devadesátá léta. A i když šla pak jejich popularita a aktivita o něco dolů (Marie Fredriksson se léčila po operaci mozkového nádoru), tak minimálně pro své domovské švédské fanoušky jsou podobným fenoménem jako legendární ABBA. Kniha kromě osobních vzpomínek obsahuje též fotogalerii.
Item Description: Přeloženo z německého vydání švédského originálu
Physical Description: 204 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace (převážně barevné), portréty ; 21 cm
ISBN: 978-80-7390-619-1